videonasofiberoskop

TopMedyk - Gabinety Medyczne
Centrum diagnostyczno - lecznicze dla dzieci i dorosłych
telefon
12 307 38 12 ; 570 752 102
email
gabinety@topmedyk.pl
lekarz specjalista

Aleksander Zeliaś

Dr n.med. Aleksander Zeliaś
Kardiolog specjalista anestezjologii i intensywnej terapii 

Szanowni Państwo,

Nazywam się Aleksander Zeliaś i przyjmuję w przychodni TOPMEDYK jako lekarz kardiolog, gdzie udzielam konsultacji kardiologicznych oraz wykonuję badanie USG serca (echokardiograficzne) i USG tętnic szyjnych oraz mam możliwość wykonania badania Holtera EKG (24-72 godz.) i ambulatoryjnego pomiaru ciśnienia tętniczego (ABPM). Posiadam również specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapii. Studia ukończyłem w 2000 r. w Krakowie w Collegium Medicum UJ z oceną bardzo dobrą. Wykonuję swój zawód z pasją już prawie 20 lat. Mam tytuł naukowy doktora medycyny.

Aktualnie pracuję w II Klinice Kardiologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, który wkrótce przenosi się do nowej siedziby w Krakowie-Prokocimiu i będzie jednym z największych i najnowocześniejszych szpitali w Europie. Wcześniej, przez wiele lat, pracowałem w Klinice Kardiologii Interwencyjnej w Szpitalu Jana Pawła II oraz w Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii Szpitala Rydygiera w Krakowie. W klinice wykonuję przezskórne interwencje sercowo-naczyniowe, najczęściej zabiegi koronarografii i angioplastyki wieńcowej z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii medycznych, jak obrazowanie USG wewnątrzwieńcowe (IVUS) i fizjologiczna ocena istotności zwężeń w tętnicach wieńcowych (FFR/iFR). Przeprowadzam zabiegi u najtrudniejszych pacjentów, również takich, którzy nie mogą być poddani operacji serca („bajpasom”) lub którzy mają nasilone zwapnienia w tętnicach wieńcowych, uniemożliwiające wprowadzenie stentów i wymagające zastosowania specjalnej, trudnej i bardzo inwazyjnej techniki, tzw. rotablacji („wiercenie w tętnicach wieńcowych”).

Interesuję się również udrażnianiem przewlekle zamkniętych tętnic. Jako specjalista intensywnej terapii potrafię zapewnić pacjentom zwiększone bezpieczeństwo w trakcie zabiegów, gdyż czuję się pewnie w leczeniu ostrej niewydolności krążenia i oddychania, w skrajnych przypadkach włącznie z zastosowaniem intubacji, respiratora oraz systemów wspomagania serca, zaś jako anestezjolog gwarantuję pacjentom odpowiedni komfort w czasie procedury, która może wywoływać lęk i być bolesna. Pacjentów ambulatoryjnych przyjmuję w poradni przyklinicznej przy ulicy Kopernika 17, skąd mogę ich kierować na specjalistyczne badania serca (scyntygrafia, angio-tomografia, rezonans, stres echo itp.) lub do naszej kliniki, celem pogłębionej diagnozy i leczenia, na najlepszym, światowym poziomie, który gwarantują m.in. moi wspaniali koledzy kardiolodzy wraz z Kierownikiem Kliniki i jednym z czołowych kardiologów europejskich Prof. Dariuszem Dudkiem. 

Moją pasją zawodową jest również ratownictwo medyczne – od prawie 15 lat pracuję w lotniczym pogotowiu ratunkowym w śmigłowcu medycznym (HEMS) i udzielam pierwszej, choć już zaawansowanej, pomocy ofiarom wypadków, katastrof i nagłych zachorowań, włącznie z małymi dziećmi. Od ok. roku podjąłem również nowe wyzwanie w postaci pracy we Włoszech w prywatnym, wielospecjalistycznym szpitalu „Maria Cecilia Hospital” w Cotignoli, niedaleko Bolonii (północne Włochy), należącym do grupy GVM, jednego z największych prywatnych pracodawców w ochronie zdrowia w Italii. W tym celu, w krótkim czasie, musiałem nauczyć się pięknego, lecz trudnego języka włoskiego. Pracuję tam jako kardioanestezjolog, lecząc pacjentów poddanych różnym, skomplikowanym operacjom sera w krążeniu pozaustrojowym oraz uczestniczę w wielospecjalistycznym leczeniu tych chorych w oddziale intensywnej terapii. Dzięki temu zdobyłem bezcenne doświadczenie w wykonywaniu przezprzełykowego badania echokardiograficznego (TEE, również trójwymiarowego - TEE 3D), mogąc bezpośrednio (w czasie operacji) weryfikować prawidłowość swoich rozpoznań i spotykając wiele różnych i ciekawych przypadków wad i chorób serca, które trudno jest napotkać w innych miejscach pracy. Ponadto, w tym roku, rozpocząłem tam również pracę w charakterze kardiologa inwazyjnego, ucząc się nowoczesnych metod leczenia wad serca, m.in. przezskórnej implantacji zastawki aortalnej (TAVI), który to zabieg stał się współcześnie realną alternatywą dla chirurgicznego leczenia ciężkiego zwężenia zastawki aortalnej, zwłaszcza u pacjentów starszych.

Mam okazję obserwacji zabiegów i szkolenia się pod okiem jednego z najbardziej znanych i zasłużonych kardiologów interwencyjnych włoskich i europejskich oraz znakomitego naukowca, Prof. Antonio Colombo, co daje mi również niezwykłą szansę na rozwój naukowy. Wszystkich moich obecnych i przyszłych pacjentów mogę zapewnić o swoim oddaniu pracy i nieustannym dążeniu do pogłębiania wiedzy i umiejętności dla przywracania i ratowania ich zagrożonego zdrowia i życia. Wierzę ponadto, że mogę przy tym zapewnić atmosferę ciepła, zaufania i życzliwości, gdyż wybrałem swój zawód z potrzeby służenia ludziom i ciekawości człowieka, którego postrzegam jako całość fizyczną i psychiczną.  

Zapraszam Państwa na konsultację.
Aleksander Zeliaś

Zatrudnienie:
Oddział Kliniczny Kardiologii Interwencyjnej Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II - starszy asystent;
Specjalistyczne Centrum Diagnostyczno-Zabiegowe „Medicina”;
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - Zespoły Śmigłowcowej Służby Ratunkowej (HEMS)

Umiejętności zawodowe:
Kwalifikacja do diagnostyki inwazyjnej tętnic wieńcowych (koronarografii), przeprowadzanie zabiegów angioplastyki wieńcowej (samodzielny operator)
Opieka kardiologiczna i anestezjologiczna nad chorym wysokiego ryzyka oraz znajomość i biegłe stosowanie zaawansowanych metod intensywnej terapii w przypadku wystąpienia powikłań
Możliwość konsultacji w poradni kardiologicznej przyszpitalnej
Bezpośrednia i kompleksowa opieka nad pacjentem w trakcie hospitalizacji oraz po wypisie
Diagnostyka nieinwazyjna chorób sercowo-naczyniowych - badania echokardiograficzne oraz USG tętnic dogłowowych
Konsultacje kardiologiczne i anestezjologiczne do operacji serca i pozasercowych
Wykonanie i interpretacja badania holtera ciśnieniowego
Wykonanie i interpretacja badania EKG spoczynkowego
Kierowanie na badanie Holter EKG oraz interpretacja wyników
Kierowanie na badania angio-CT tętnic wieńcowych, CT i MRI serca oraz interpretacja wyników
Kierowanie na badania EKG wysiłkowego, stres ECHO, scyntygrafii serca oraz interpretacja wyników
Znieczulanie pacjentów „obciążonych kardiologicznie” do operacji pozasercowych

Specjalne zainteresowania zawodowe:
Zabiegi wieńcowe wysokiego ryzyka - choroba wielonaczyniowa, zwężenie pnia lewej tętnicy wieńcowej, chorzy z upośledzoną funkcją lewej komory serca
Wspomaganie mechaniczne układu krążenia
Przeprowadzanie zabiegów udrożnienia przewlekle niedrożnych tętnic,
Rotablacja wieńcowa
Zabiegi wewnątrznaczyniowe na tętnicach szyjnych
Opieka przewlekła nad chorymi z niewydolnością serca
Wstrząs kardiogenny w przebiegu zawału serca
Intensywna Terapia kardiologiczna
Pozaszpitalne zatrzymanie krążenia
Ratownictwo medyczne - zastosowanie USG w opiece przedszpitalnej

Aleksander Zeliaś
KONTAKT Z REJESTRACJĄ
12 307 38 12
570 752 102
KONTAKT Z REJESTRACJĄ
12 307 38 12
570 752 102

SPECJALIZACJE:

KARDIOLOGIA

ANESTEZJOLOGIA

 

WYKONYWANE BADANIA, ZABIEGI I LECZENIE:

  • konsultacje kardiologiczne,
  • badania USG serca,
  • USG tętnic szyjnych,
  • badanie holtera EKG,
  • pomiar ciśnienia tętniczego,

 

mapka TopMedyk
Aleksander Zeliaś
KONTAKT Z REJESTRACJĄ
12 307 38 12
570 752 102
KONTAKT Z REJESTRACJĄ
12 307 38 12
570 752 102
W celu wykonania rejestracji wizyty online, proszę wypełnić zamieszczony poniżej formularz i go wysłać. Skontaktujemy się z Państwem aby potwierdzić termin i godzinę wizyty.
Aleksander Zeliaś
Tomasz Molenda
Ocena:
Dodano: 2020-10-16
Lekarz naprawdę godny polecenia, trafiłem do niego na konsultacje, ale jestem bardzo zadowolony z wizyty, i miło zaskoczony jego stosunkiem do pacjenta.
Zbigniew Demczyk
Ocena:
Dodano: 2020-11-02
Do Pana doktora trafiłem nie dawno, ale bardzo go polecam...badanie i zalecenia jednak się przydało.
Robert
Ocena:
Dodano: 2020-10-14
Bardzo dobry specjalista, rzeczowy i konkretny... polecam tego lekarza.
projekt i wykonanie ©