videonasofiberoskop

TopMedyk - Gabinety Medyczne
Centrum diagnostyczno - lecznicze dla dzieci i dorosłych
telefon
12 307 38 12 ; 570 752 102
email
gabinety@topmedyk.pl
lekarz specjalista

Anna Rzepa

Dr Anna Rzepa
Specjalista Chirurgii Ogólnej

Specjalizację z chirurgii ogólnej ukończyłam w Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Stanów Nagłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie pod kierownictwem prof. dr hab. Michała Pędziwiatra.

O mnie
Ukończyłam studia medyczne na Wydziale Lekarskim, Uniwersytet Medyczny im F. Skubiszewskiego w Lublinie w 2015r. Obecnie jestem w trakcie studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jestem członkiem Towarzystw Naukowych: Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich, Towarzystwa Chirurgów Polskich. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia zagraniczne: USG  „The ultrasound diagnostics of the abdominal cavity organs” Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii w Zamościu, "Chirurgia żołądka i dwunastnicy - szkolenie dla chirurgów” Aesculap Akademia w Nowym Tomyślu,  Kurs Instruktorów Symulacji Medycznej Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Zakład Dydaktyki Medycznej, kurs „Advanced Laparoscopic Colo-rectal Surgery” Aesculap Academia w Berlinie, 38th Davos Course in GI Surgery w Davos oraz  Laparoscopic and Transanal Colorectal Supermaster Course w IRCAD w Strasburgu.

Prowadzę działalność naukową i dydaktyczną: zajęcia dydaktyczne w Szkole Medycznej dla obcokrajowców CM UJ oraz zajęcia dydaktyczne ze studentami Wydziału Lekarskiego CM UJ.
Posiadam Certyfikat Umiejętności Wykonywania Badania Endoskopowego w zakresie górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego Sekcji Chirurgii Endoskopowej Towarzystwa Chirurgów Polskich. W 2018 roku otrzymałam Stypendium Towarzystwa Chirurgów Polskich. Posługuje się językiem angielskim i włoskim.

Czym się zajmuję?
Ukończyłam specjalizację z chirurgii ogólnej w Oddziale Klinicznym Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Stanów Nagłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów ze schorzeniami z zakresu chirurgii ogólnej (choroby przewodu pokarmowego, w tym choroby nowotworowe, tarczycy, sutka, przepukliny, kamice pęcherzyka żółciowego, a także chirurgią otyłości. Przeprowadzam drobne zabiegi w znieczuleniu miejscowym (usuwanie hemoroidów, zmian skórnych, tj. brodawek, guzków, tłuszczaków, kaszaków). Wykonuję USG jamy brzusznej (Certyfikat Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii). Wykonuję endoskopię z zakresu górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego (posiadam certyfikat Sekcji Chirurgii Endoskopowej Towarzystwa Chirurgów Polskich).  Swoje kwalifikacje staram się stale podnosić, uczestnicząc w szkoleniach i kongresach krajowych oraz zagranicznych.  Jestem również doktorantką w II Katedrze Chirurgii Ogólnej CM UJ.

Czym zajmuje się chirurg?
Chirurg ogólny jest specjalistą, który zajmuje się rozpoznawaniem oraz prowadzeniem terapii schorzeń przewodu pokarmowego oraz różnych chorób tkanek miękkich. Prowadzi diagnostykę i leczenie chorób przewodu pokarmowego, a także chorób onkologicznych gruczołów, przewodu pokarmowego i innych. Przeprowadza operacje w przypadku przepuklin.
Kiedy zgłosić się do chirurga ogólnego?: 
Należy zgłosić się z każdym podejrzeniem dotyczącym chorób tkanek miękkich, zaburzeń przewodu pokarmowego, drobnych schorzeń tkanek miękkich. Późne rozpoznanie szczególnie chorób onkologicznych może prowadzić do poważnego zagrożenia zdrowia i życia.
W razie stwierdzenia u Państwa poniższych objawów należy zgłosić się do chirurga ogólnego celem oceny i leczenia: 
a. Guzek w pachwinie, guzek na brzuchu i inne
b. Kamica pęcherzyka żółciowego
c. Guzki krwawnicze, hemoroidy 
d. Zaparcia
e. Krew w stolcu,
f. Guzki, zgrubienia na skórze
g. Krwawiące znamiona barwnikowe
h. Powiększające się znamiona barwnikowe
i. Ból brzucha,
j. Choroby tarczycy,
k. Choroby nowotworowe

Przebieg wizyty:
Konsultacja przebiega w miłej i przyjaznej atmosferze i rozpoczyna się od wywiadu lekarskiego: lekarz specjalista pyta pacjenta o powód wizyty , objawy chorobowe, dotychczasowy przebieg choroby oraz dotychczasową diagnostykę i leczenie np. przyjmowane leki. Wnikliwe badanie fizykalne, a także  lekarz najczęściej zleca wykonane odpowiednich badań z krwi, moczu lub kału. Po ocenie badań rozszerzana jest diagnostyka o np. USG i na podstawie całości oceny lekarz chirurg stawia diagnozę oraz dobiera odpowiednie metody leczenia. Bardzo ważne jest przedstawienie dotychczasowych wyników badań, a także leczenia.
Najczęściej leczone i diagnozowane choroby tkanek miękkich i przewodu pokarmowego to:
• Kamica pęcherzyka żółciowego
• Guz jelita grubego
• Guz tarczycy
• Przepuklina pachwinowa, udowa, pępkowa, kresy białej,
• Hemoroidy
• Nowotwory
• Brodawki 
• Kaszaki
• Tłuszczaki
• Wrzód żołądka 
• Zapalenie błony śluzowej żołądka
• Helicobacer pylori
• Reflux żołądkowo-przełykowy

Po postawieniu wstępnego rozpoznania lekarz chirurg przeprowadza dalszą diagnostykę obrazową i laboratoryjną. Podstawowym badaniem jest szczegółowa ultrasonografia USG, a także badania endoskopowe: gastroskopia, kolonoskopia. Następnie proponowane jest właściwe postepowanie, leczenie dla danej jednostki chorobowej. Wszelkie działania są omawiane z Państwem i przedstawiane w sposób prosty, zrozumiały.

Zakres konsultacji w TOPMEDYK:
• badanie i diagnostyka
• ultrasonografia USG
• diagnostyka chorób przewodu pokarmowego,
• prowadzenie leczenia
• konsultacje 

 

Anna Rzepa
KONTAKT Z REJESTRACJĄ
12 307 38 12
570 752 102
KONTAKT Z REJESTRACJĄ
12 307 38 12
570 752 102

SPECJALIZACJE:

CHIRURGIA OGÓLNA

 

WYKONYWANE BADANIA, ZABIEGI I LECZENIE:

  • badanie i diagnostyka,
  • ultrasonografia USG,
  • diagnostyka chorób przewodu pokarmowego,
  • prowadzenie leczenia,
  • konsultacje.

 

mapka TopMedyk
Anna Rzepa
KONTAKT Z REJESTRACJĄ
12 307 38 12
570 752 102
KONTAKT Z REJESTRACJĄ
12 307 38 12
570 752 102
W celu wykonania rejestracji wizyty online, proszę wypełnić zamieszczony poniżej formularz i go wysłać. Skontaktujemy się z Państwem aby potwierdzić termin i godzinę wizyty.
Anna Rzepa
projekt i wykonanie ©