TopMedyk - Gabinety Medyczne
Centrum diagnostyczno - lecznicze dla dzieci i dorosłych
telefon
12 307 38 12 ; 570 752 102
email
gabinety@topmedyk.pl
nasi lekarze

Labioplastyka

Co to jest Labioplastyka?

Coraz częściej pacjentki dostrzegają u siebie problem medyczny jakim są „wystające”, asymetryczne wargi sromowe. I nie chodzi tu tylko o ich estetykę (choć dla wielu kobiet wygląd  ,,przerośniętych” warg sromowych może być krępujący np. podczas współżycia). Taki układ warg sromowych może być (a w wielu przypadkach jest) przyczyną odczuwania bólu i dyskomfortu podczas codziennego życia a więc zarówno w pracy jak i np. podczas uprawiania sporu. Ta świadomość zmusza Pacjentki do szukania możliwego leczenia.

Jak to wyleczyć?

Leczenie jest inwazyjne i polega na tzw. plastyce warg sromowych (najczęściej mniejszych, rzadziej większych). Jego celem jest  wyeliminowania niekorzystnych doznań u kobiety, a tym samym wyraźne poprawienie jej komfortu życia.
Plastyka warg sromowych jest to zabieg chirurgiczny. Może być on przeprowadzony w tzw. chirurgii jednego dnia (oznacza to, że jeśli wszystkie parametry po zabiegu są prawidłowe, pacjentka w tym samym dniu w którym był przeprowadzany zabieg, może wyjść do domu). Możliwe jest również leczenie laserowe.
Zabiegi plastyki warg sromowych przeprowadza się u kobiet powyżej 18 roku życia, choć w szczególnie uzasadnionych przypadkach możliwe jest ich przeprowadzenie u kobiet które ukończyły 16-go rok życia (wówczas wymagana jest ich uprzednią zgodą oraz zgodą ich opiekuna prawnego).
Wycięcie części centralnej wargi sromowej z wyrównaniem wielkości – TECHNIKA WEDGE
Przycięcie brzegu wargi sromowej – TECHNIKA TRIM/CURVILINEAR

Przycięcie brzegu wargi sromowej

Metoda plastyki warg sromowych – Technika Trim

Labioplastyka technika Wedge

Labioplastyka – technika Wedge

projekt i wykonanie ©