videonasofiberoskop

TopMedyk - Gabinety Medyczne
Centrum diagnostyczno - lecznicze dla dzieci i dorosłych
telefon
12 307 38 12 ; 570 752 102
email
gabinety@topmedyk.pl
poradnik pacjenta

USG

Ultrasonografia USG stale się rozwija. Powstają nowe urządzenia, aparaty USG, metody badań, a także akcesoria poprawiające komfort badań. Podgrzewanie żelu do USG u małych dzieci umożliwia dokładniejsze i bardziej precyzyjne przeprowadzenie badania ultrasonograficznego, a także zmniejsza stres u dziecka, zwłaszcza małego.
 
Rozwijającą się techniką o nowych zastosowaniach w USG jest Contrast-enhanced ultrasound (CEUS)czyli użycie  środków kontrastujących w USG pozwalającą diagnozować choroby do tej pory w USG nieosiągalne. Rozszerza ta technika możliwości USG i unika się wówczas niedogodności i zagrożeń związanych z promieniami Roentgena.

Użycie CEUS w zmianach w miąższu wątroby, łagodnych jak i złośliwych, po urazach brzucha, a szczególnie w odpływach pęcherzowo-moczowodowych i diagnostyce dolnych dróg moczowych stopniowo coraz częściej jest opisywane. W publikacjach rozszerza się zastosowania CEUS  w onkologii, po pediatrycznych transplantacjach, a także przewlekłych zapaleniach jelit. Metoda jest bezpieczna dla dziecka. Nowa technika CEUS oceny mózgowia była przedstawiana na kursie w Wielkiej Brytanii King’s College Hospital5th International Paediatric CEUS Course24th - 25th June 2019.

Punkcja czyli nakłucie pod kontrolą USG i wykonanie biopsji czyli fragmentu tkanki wykorzystywana jest w diagnostyce szczególnie onkologicznej np. guzków piersi , tarczycy. Ultrasonografia umożliwia dokładne pobieranie tkanek , płynu , małoinwazyjne i bezbolesne. To zastosowanie ultrasonografii inwazyjnej stale ulega rozwojowi.

Dodaliśmy do naszego sprzętu nowa głowicę C8-5 Microconvex. Uzupełniła ona szeroki zakres dotychczasowych głowic. Szczególnie przydatna do  badania narządów jamy brzusznej noworodków i niemowląt oraz mózgowia. Obecnie mamy szerokie spektrum głowic ultrasonograficznych.

ultrasonografia

usg głowica

usg wodonercze

aparat usg

projekt i wykonanie ©